Vasario 16-ąją Lietuva mini jau 97-ąsias Valstybės atkūrimo dienos metines. 1918 metais pasirašytas Lietuvos nepriklausomybės aktas, paskelbė pasauliui žinią apie nepriklausomos, laisvos, demokratinės valstybės atkūrimą. Ši šventinė diena šiandien mums primena apie patį brangiausią mūsų turtą – laisvę ir nepriklausomybę.
Valstybės atkūrimo dienai skirtų renginių ciklas Kauno įguloje prasidėjo Šv. Mišiomis Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) ir Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčiose. Po Šv. Mišių Kauno miesto gyventojai ir svečiai turėjo galimybę stebėti iškilmingą Kauno studentų, moksleivių bei visuomeninių organizacijų eiseną ir Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų trečios laidos aukštųjų mokyklų studentų būrio žygiuotę Kauno miesto gatvėmis į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį. Žygiuotę pasitiko atsinaujinęs Vytauto didžiojo karo muziejus (rekonstruotas muziejaus fasadas bei istoriniai liūtai prie muziejaus įėjimo) ir varpų koncertas. Netruks iškilmingai buvo pakelta Vyčio Kryžiaus ordino vėliava (vėliavos pakėlimo ceremonijai vadovavo Vyčio kryžiaus ordino kavalierius, Kauno miesto Garbės pilietis Kauno arkivyskupas Sigitas Tamkevičius). Salvės grupė atliko 3 dedikacinius šūvius nuo muziejaus arkados. Jau trečią kartą susirinkusieji galėjo stebėti Divizijos gen. St. Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų trečios laidos priesaikos ceremoniją. Po priesaikos ceremonijos susirinkusieji buvo pakviesti į šventinę akciją „Laisvės varpai“ bei teatralizuotą susitikimą su istoriniais personažais LR istorinės Prezidentūros sodelyje, skambant pučiamųjų seksteto „Bass Bravo“, grupės „Elle G“ ir Egidijaus Bavikino atliekamiems kūriniams. Istorinėje Prezidentūroje visi norintys norintys galėjo nemokamai aplankyti ekspozicijas ir parodas, bei susipažinti su trečiuoju projekto „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos respublikos įvykiai“ etapu ir sudalyvauti šio etapo žinių turnyre.
97 – osios Valstybės atkūrimo dienos metinės Kauno gyventojams, o ypač Kauno įgulos kariams yra ypatingos. Kauno miesto vadovų bei kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus iniciatyva į Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokštą buvo sugrąžinta istorinė KARIO skulptūra. Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokštas 1937 m. buvo sujungtas su pagrindiniu muziejaus pastatu. Pastačius bokštą, į jame paruoštą nišą, 1938 m. buvo pastatyta jauno skulptoriaus Juozo Mikėno sukurta KARIO („Riterio“) skulptūra. Skulptūros liejimui buvo nuspręsta panaudoti nepriklausomybės kovų laukuose surinktas žalvarines šovinių gilzes. Jų neužteko, todėl iš intendantūros sandėlių buvo skirta dar 1700 kg žalvario gilzių. Deja, 1942 m. vokiečių okupantai skulptūrą nuvertė ir sunaikino. Kaip pabrėžė vienas iš KARIO („Riterio“) skulptūros atstatymo idėjos autorių Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Giedrius Kuprevičius: „pradingusi KARIO („Riterio“) skulptūra įkvėps, padrąsins ir sutelks tautiečius. Šiandien kaip niekad lietuviams reikia dvasinio kario“. Netrukus nuskambėjo šventinis grupės „Thundertale“ koncertas „Valstybę pašaukti branginti“.
Šventinius renginius Vasario 16-ajai vainikavo Pirmoji Kauno bibliotekėlė Studentų skvere prie Vytauto Didžiojo centrinių rūmų, pakviesdama apsilankyti joje, mokinių chorų festivalis „Vilties daina“, dailininkės-architektės Violetos Žaltauskaitė kūrinių parodos pristatymas Kauno menininkų namuose, tradicinės parodos „Geriausias 2014 „Geriausias 2014 metų kūrinys“ uždarymas bei laureato paskelbimas Kauno paveikslų galerijoje ir koncertas Kauno Kristaus prisikėlimo bažnyčioje.
Nuotr. aut. – I. Rukaitė